Strona główna Poradniki erotyczne Z jakiego powodu wzajemna miłość jest potrzebna w każdym związku?

Z jakiego powodu wzajemna miłość jest potrzebna w każdym związku?

183

Wiele osób będących w związku zastanawia się, dlaczego tak właściwie są oni w takich związkach – i czy naprawdę kochają swojego partnera, no i przede wszystkim, czy są oni kochani z wzajemnością. Jak więc wzajemna miłość jest potrzebna w każdym związku? O tym dowiesz się już za chwilę!

Z jakiego powodu wzajemna miłość jest potrzebna w każdym związku?

Czy zaspokajacie się nawzajem?

Związek, w którym partner może zaspokoić swoje potrzeby, będzie trwał praktycznie wiecznie, a osoby w tym związku nie będą w stanie zaspokoić swoich pragnień – się zerwie. Pary, które chcą uprawiać seks i mają na to ochotę, są bardziej wytrwałe i mają większe szanse na rozwiązanie swoich problemów niż po prostu zerwanie. Seks zbliża ludzi nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, co sprawia, że większość ludzi nie lubi zdradzać, ale jeśli chodzi o satysfakcję seksualną, jest to zwykle problem w większości związków.

Zdrada – jak do niej dochodzi?

Wiele osób w związkach, w których nie są całkowicie usatysfakcjonowani seksualnie, po prostu chce przez jakiś czas wykorzystać swoją młodość, aby znaleźć kogoś z kim mogą przespać się na jedną noc, a potem zrobić to ponownie – i jeszcze raz itd. Może to powodować u większości ludzi głęboką traumę psychiczną, kiedy partner takiej osoby dowie się o zdradzie, bądź też taka osoba po prostu uzależni się od seksu.

Wiele par zapomina mówić sobie : kocham cię

Dlatego ważne jest, aby często powtarzać te słowa swojemu partnerowi, ponieważ może to rzeczywiście przynieść korzyści. W końcu, jeśli Twój partner usłyszy w twoim głosie, że nie jesteś uczciwy, zacznie on wątpić w wasz związek – nie próbuj zaskakiwać partnera, po prostu powiedz mu, że warto jest porozmawiać i przypomnij mu, że nadal go kochasz. Postaraj się również rozmawiać na tematy – w stylu ,,czy chcesz coś zmienić w łóżku” – bądź też rzuć na przykład własne propozycje odnośnie korzystania z zabawek erotycznych, lub nawet i kamasutry – to naprawdę wiele może zmienić w twoim życiu!

Jak wzajemna miłość pomaga związkowi?

Otóż wtedy też o wiele łatwiej jest przetrwać ciężkie czasy, nie mówiąc o tym, że wiele osób tak naprawdę wiele osób, kiedy kocha swojego partnera, stara się jakoś ułatwić mu życie, podczas gdy tylko jedna strona jest zakochana, a druga nie, to zaczynają się problemy.