Strona główna Artykuły erotyczne Golić czy nie golić – wszystko co musisz wiedzieć o miejscach intymnych

Golić czy nie golić – wszystko co musisz wiedzieć o miejscach intymnych

96

Od lat zdania na temat depilacji miejsc intymnych są zdecydowanie podzielone. Podczas gdy niektórzy preferują gładko ogolone miejsca intymne i tego samego oczekują od swojego partnera lub partnerki, innym odrobina naturalnego owłosienia ani trochę nie przeszkadza. Niezależnie od osobistych preferencji, należy pamiętać, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. O czym warto wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję dotyczącą golenia miejsc intymnych? 

Czy warto golić miejsca intymne?

Choć nietrudno zauważyć społeczną presję dotyczącą golenia miejsc intymnych, która dotyka w szczególności kobiet, decyzja dotycząca depilacji miejsc intymnych powinna być podejmowana indywidualnie. Warto bowiem pamiętać że istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych. Niektóre z nich to m.in. wrastające włoski, które mogą prowadzić do podrażnień skóry oraz częste infekcje intymne. W tym przypadku depilacja miejsc intymnych może prowadzić do eskalacji problemu.

Depilacja miejsc intymnych a zdrowie

Owłosiona cipka stanowi naturalną ochronę przed bakteriami i innymi drobnoustrojami, zwłaszcza w przypadku kobiet. Depilacja miejsc intymnych może więc zwiększać ryzyko infekcji i podrażnień delikatnej skóry okolic intymnych. Ważne jest więc to, aby po goleniu miejsc intymnych przywiązywać szczególną wagę do odpowiedniej higieny. Jeżeli podobny problem występował w przeszłości, konieczne może być powstrzymanie się od golenia. Zamiast tego lepszym rozwiązaniem może być regularne podcinanie owłosienia lub jedynie częściowa depilacja.

Jak golić miejsca intymne?

Jeżeli mimo wszystko decydujemy się na golenie owłosienia intymnego, należy zrobić to w prawidłowy sposób. Przede wszystkim skóra okolic intymnych jest bardzo wrażliwa, dlatego warto skorzystać z odpowiednich preparatów do pielęgnacji skóry po goleniu. W uniknięciu podrażnień i uszkodzeń skóry pomoże również nowa, ostra maszynka do golenia. W sytuacji, jeżeli preferujemy podcinanie owłosienia, warto sięgnąć po specjalny trymer lub elektryczną maszynką do golenia. Niezależnie od wybranej metody depilacji, wskazana jest ostrożność, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w goleniu miejsc intymnych.